Fundacja PRO UNIVERSITATIS objęła patronatem honorowym Ogólnopolską Konferencją Naukową „Gdy pękały kordony, a rodziły się granice… Galicja i jej mieszkańcy w drodze do niepodległości”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Termin i miejsce: 26 października 2018 r., od godz. 8.30, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków, Aula A1

Zagadnienia:
1. Kraków i Lwów w polskich poczynaniach niepodległościowych przed i w trakcie Wielkiej Wojny.
2. Galicja a sprawa polska. Znaczenie dzielnicy w polityce wielkich mocarstw.
3. Galicja jako miejsce walk zbrojnych podczas I wojny światowej.
4. Rola Karpat w latach 1914-1918.

Organizatorzy: Katedra Historii Najnowszej Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie

Patronat honorowy: Fundacja Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie PRO UNIVERSITATIS.