ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM POŚWIĘCONE PAMIĘCI PROF. ANTONIEGO KĘPIŃSKIEGO

Fundacja Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie PRO UNIVERSITATIS oraz Fundacja ad vocem w Krakowie zapraszają na seminarium poświęcone pamięci prof. Antoniego Kępińskiego, wybitnego krakowskiego lekarza-humanisty, twórcy psychoterapii i psychiatrii aksjologicznej.

Termin: 10.01.2019 r., godz. 14.15 – 16.45
Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków, Aula A1 (nowy budynek, wejście od ul. Adama Chmiela)

W listopadzie 2018 roku minęła setna rocznica urodzin profesora Antoniego Kępińskiego, a zatem seminarium doskonale wpisuje się w cykl paneli naukowych i konferencji organizowanych w całej Polsce z tej okazji. Jednak to właśnie w Krakowie pracował i mieszkał profesor Kępiński. To tutaj jego duch i charyzma są najbardziej widoczne.

Z naszymi gośćmi: Krystyną Rożnowską, autorką książki pt. „Antoni Kępiński. Gra z czasem” oraz z doktorem hab. Hubertem Kaszyńskim z Instytutu Socjologii UJ będziemy rozmawiać o tym, jak aktualna i uniwersalna jest filozofia profesora Kępińskiego. Jak podkreśla autorka jego biografii, Krystyna Rożnowska, myśl zawarta w książkach Kępińskiego, od lat nieustannie wzbudza zainteresowanie nie tylko psychiatrów i psychologów, ale także artystów, humanistów, antropologów, socjologów i wszystkich ludzi, którym bliskie są zagadnienia poznania drugiego człowieka.
Tej ciekawości i otwartości na człowieka powinniśmy się uczyć również dzisiaj, kiedy kontakty międzyludzkie m.in. za sprawą nowoczesnych technologii wydają się coraz bardziej powierzchowne.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy studentów, pracowników naukowych i wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie lub poznać filozofię niezwykłego człowieka – profesora Antoniego Kępińskiego.