POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY FUNDACJI PRO UNIVERSITATIS I FUNDACJI „KOALICJA SPRAWIEDLIWEGO HANDLU” – FAIRTRADE POLSKA, 15.03.2019

W ramach rozwoju współpracy i budowania partnerstw z podmiotami otoczenia społeczno-gospodarczego, w dn. 15 marca 2019 r. dr Ewa Radomska reprezentująca Fundację Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie PRO UNIVERSITATIS i Andrzej Żwawa reprezentujący Fundację „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska podpisali porozumienie o współpracy.

Misją Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska jest propagowanie idei oraz standardów Sprawiedliwego Handlu w celu wspierania marginalizowanych producentów i wytwórców z krajów globalnego Południa, promowanie bardziej sprawiedliwych warunków handlowych. Fundacja swoją misję realizuje poprzez budowanie świadomości, edukację w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji oraz działania na rzecz zwiększania dostępności produktów Sprawiedliwego Handlu w Polsce.

Porozumienie o współpracy między Fundacją PRO UNIVERSITATIS i Fundacją „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska obejmuje podejmowania i wspierania przedsięwzięć ukierunkowanych na realizację celów statutowych obu organizacji, wzmacniania ich potencjału i pozycji konkurencyjnej, budowania świadomości społecznej, kreowania postaw prospołecznych i prośrodowiskowych oraz pobudzania aktywności obywatelskiej wspierających rozwój zrównoważony gospodarki i jej uczestników. De facto stanowi kontynuację wspólnych działań rozpoczętych w 2018 r.

Dla realizacji w/w celu strony zgodnie zadeklarowały, m.in.:
– promowanie podejmowanych przez obie organizacje inicjatyw w ramach ich działań statutowych,
– wymianę wiedzy i doświadczeń w ramach realizacji wspólnych projektów,
– uczestnictwo przedstawicieli obu organizacji w wydarzeniach przez nich organizowanych (konferencjach, seminariach, warsztatach, konkursach, itp.),
– wsparcie we wzmacnianiu wizerunku obu organizacji jako podmiotów otwartych na innowacyjne idee i rozwiązania w sferze społecznej i środowiskowej.