POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY FUNDACJI PRO UNIVERSITATIS ORAZ FUNDACJI MIEJSC I LUDZI AKTYWNYCH, 17.04.2019

W ramach rozwoju współpracy i budowania partnerstw z podmiotami otoczenia społeczno-gospodarczego, w dn. 17 kwietnia 2019 r. dr Ewa Radomska reprezentująca Fundację Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie PRO UNIVERSITATIS i Barbara Kazior reprezentująca Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy.

Porozumienie obejmuje podejmowanie i wspieranie przedsięwzięć ukierunkowanych na realizację celów statutowych obu organizacji, wzmacniania ich potencjału i pozycji konkurencyjnej przyczyniających się do budowania świadomości społecznej, kreowania postaw prospołecznych i prośrodowiskowych oraz pobudzania aktywności obywatelskiej wspierających rozwój zrównoważony gospodarki i jej uczestników.

Dla realizacji w/w celu strony zgodnie zadeklarowały, m.in.:
– promowanie podejmowanych przez obie organizacje inicjatyw w ramach ich działań statutowych,
– wymianę wiedzy i doświadczeń w ramach realizacji wspólnych projektów,
– uczestnictwo przedstawicieli obu organizacji w wydarzeniach przez nich organizowanych (konferencjach, seminariach, warsztatach, konkursach, itp.),
– wsparcie we wzmacnianiu wizerunku obu organizacji jako podmiotów otwartych na innowacyjne idee i rozwiązania w sferze społecznej i środowiskowej.
– wzajemną otwartość, uczciwość i dołożenie starań, aby komunikacja pomiędzy organizacjami przebiegała efektywnie.