FAIR TRADE I ODPOWIEDZIALNA KONSUMPCJA – PANEL WARSZTATOWY

Serdecznie zapraszamy na panel warsztatowy „Fair trade i odpowiedzialna konsumpcja” w ramach konferencji „Rzecznictwo w imieniu zwierząt i przyrody. Jak chronić środowisko i zwierzęta na co dzień?” w dn. 9 maja (czwartek) 2019, o godz. 14.30 do Audytorium im. prof. W. Danka Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2.

Od godz. 14.15 – członkowie grupy koordynującej kampanię „Uczelnie Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”/ Ambasadorzy Sprawiedliwego Handlu w Uniwersytecie będą prezentowali również filmy promujące ideę Sprawiedliwego Handlu, a podczas trwania konferencji dostępne będą materiały informacyjne i produkty Sprawiedliwego Handlu.

Informacje o konferencji:

Tymi działaniami rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Fair Trade 2019.

World Fair Trade Day 2019 will take place on Saturday, 11 May. This year’s focus will lie on the innovative aspects of Fair Trade products and enterprises. The theme is: Fair Trade Enterprises pioneer innovations in production and business models. They are upcycling waste, challenging gender norms, finding new ways to distribute profits, giving opportunities to refugees, reaching marginalised groups and designing beautiful products. All of this is innovation. All of this we will celebrate.

What is Fair Trade Day? It is an inclusive worldwide festival of events celebrating Fair Trade as a tangible contribution to sustainable development, especially the economic empowerment of small producers,
gender equality in workplaces and responsible production practices.